Förtroendevalda hos oss.

Linda Larsson (S)

Kontaktinformation

Telefon:
070-204 48 61 (mobil)

E-post:
linda.larsson@karlstad.se

Bild på Linda Larsson

Uppdrag (12 st)

OrganisationUppdragPeriod
Drifts- och servicenämnden Ersättare för Karlstads kommun 2019-01-01 - 2022-12-31
Karlstads Stadshus AB 1:e vice ordförande 2019-04-16 - 2023-04-20
Kommunalråd Kommunalråd 2018-10-18 - 2022-10-14
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kommunledningsutskottet Vice ordförande 2018-11-06 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen 1:e vice ordförande 2018-10-18 - 2022-10-14
Krisledningsnämnd Ledamot för Karlstads kommun 2019-01-01 - 2022-12-31
Omvärldsnämnden Ledamot 2018-10-18 - 2022-10-14
Pensionärsrådet Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Tillväxtutskottet Ersättare 2018-11-06 - 2022-11-01
Universitetsrådet Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Visit Karlstad AB Ledamot 2019-03-27 - 2023-04-01