Förtroendevalda hos oss.

Valnämnden

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2026-12-31

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Pettersson Ulf-Peter Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Vice ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Eken Nurten Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Englund Annika Miljöpartiet de gröna Ersättare 2019-01-01 2021-06-14
Gyllsten Ann-Katrin Liberalerna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Nordlund Anders Miljöpartiet de gröna Ersättare 2021-10-28 2022-12-31
Englund Annika Miljöpartiet de gröna Ledamot 2021-06-15 2022-12-31
Vakant Miljöpartiet de gröna Ledamot 2021-04-16 2021-10-27
Casserlund Mathias Socialdemokraterna Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Jenssen Knut Socialdemokraterna Ledamot 2022-06-02 2022-12-31
Hasselström Sebastian Moderata samlingspartiet Ordförande 2019-09-26 2021-01-20
Möller Keld Liberalerna Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Ullenius Marie Kristdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Ordell Gunnar Moderata samlingspartiet Ordförande 2021-02-18 2022-12-31
Paulsson Bo Centerpartiet Ledamot 2022-02-24 2022-12-31
Vakant Moderata samlingspartiet Ordförande 2021-01-21 2021-02-17
Stigsdotter Tamas Birgitta Moderata samlingspartiet Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Olsson Urban Vänsterpartiet Ersättare 1999-01-01 2001-11-01
Hasselström Sebastian Moderata samlingspartiet Vice ordförande 2018-08-16 2018-10-31
Granström Karin Miljöpartiet de gröna Ledamot 2010-03-25 2010-12-31
Hasselström Sebastian Moderata samlingspartiet Ledamot 2018-11-01 2018-12-31
Möller Keld Folkpartiet Ersättare 2001-11-02 2002-12-31
Nilsson Lill Vänsterpartiet Ersättare 2017-09-21 2018-12-31
Wreifors Marianne Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2018-11-01 2018-12-31
Möller Keld Liberalerna Ersättare 2007-01-01 2018-12-31
Hasselström Sebastian Moderata samlingspartiet Ersättare 2015-01-01 2015-10-14
Vakant Moderata samlingspartiet Ersättare 2012-05-25 2012-06-18
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Ordförande 2003-01-01 2010-12-31
Granström Karin Miljöpartiet de gröna Ersättare 2007-01-01 2010-03-24
Hasselström Sebastian Moderata samlingspartiet Ledamot 2015-10-15 2018-08-15
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Ersättare 1995-01-01 1998-12-31
Stigsdotter Tamas Birgitta Moderata samlingspartiet Ersättare 2016-05-12 2018-12-31
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Vice ordförande 2001-11-02 2002-12-31
Assad Begli Parvane Vänsterpartiet Ledamot 2011-01-01 2014-12-31
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Vice ordförande 2011-01-01 2018-09-30
Helmersson Rebecca Moderata samlingspartiet Ersättare 2018-05-17 2018-12-31
Möller Keld Folkpartiet Ledamot 2003-01-01 2006-12-31
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Ordförande 1999-01-01 2001-11-01
Wreifors Marianne Socialdemokraterna Ordförande 2018-08-16 2018-10-31
Casserlund Mathias Socialdemokraterna Ledamot 2011-03-17 2018-12-31
Wikström Niklas Folkpartiet Ersättare 2003-01-01 2006-12-31