Förtroendevalda hos oss.

Drifts- och servicenämnden

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2026-12-31

Uppdrag (34 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Östergren Jens Centerpartiet Ordförande 1
Fornander Patrik Moderata samlingspartiet 1:e vice ordförande 2
Eriksson Tobias Socialdemokraterna 2:e vice ordförande 3
Söderström Peter Socialdemokraterna Ledamot för Arvika kommun 4
Andersson Hanna Moderata samlingspartiet Ledamot för Eda kommun 5
Adrian Göran Centerpartiet Ledamot för Forshaga kommun 6
Nilsson Tomas Socialdemokraterna Ledamot för Grums kommun 7
Fischer Jens Oberoende realister Ledamot Hagfors kommun 8
Gard Solveig Socialdemokraterna Ledamot för Hammarö kommun 9
Sjöholm Christian Socialdemokraterna Ledamot för Kils kommun 10
Ardefelt Karin Socialdemokraterna Ledamot för Kristinehamn kommun 11
Lindquist Mathias Socialdemokraterna Ledamot för Munkfors kommun 12
Blomquist Kristina Socialdemokraterna Ledamot för Storfors kommun 13
Frykberger Henrik Moderata samlingspartiet Ledamot för Sunne kommun 14
Johansson Ola Moderata samlingspartiet Ledamot för Säffle kommun 15
Olsson Torbjörn Sverigedemokraterna Ledamot för Torsby kommun 16
Nielsen Mogens Kristdemokraterna Ledamot för Årjäng kommun 17
Boquist Jenny Socialdemokraterna Ersättare för Arvika kommun 18
Karlsson Fredrik Centerpartiet Ersättare för Eda kommun 19
Hååkman Eriksson Åsa Socialdemokraterna Ersättare för Filipstads kommun 20
Lawén Per Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 21
Fransson Per Moderata samlingspartiet Ersättare för Grums kommun 22
Fröjel Erik Socialdemokraterna Ersättare för Hagfors kommun 23
Nordenhammar Björn Liberalerna Ersättare för Hammarö kommun 24
Wikström Niklas Liberalerna Ersättare för Karlstads kommun 25
Fallström Ingela Moderata samlingspartiet Ersättare för Kils kommun 26
Andersson Leif Moderata samlingspartiet Ersättare för Kristinehamn kommun 27
Felixson Annette Socialdemokraterna Ersättare för Munkfors kommun 28
Ljungsten Anders Moderata samlingspartiet Ersättare för Region Värmland 29
Westling Sandra Moderata samlingspartiet Ersättare för Storfors kommun 30
Åhman Marianne Liberalerna Ersättare för Sunne kommun 31
Rogne Dag Centerpartiet Ersättare för Säffle kommun 32
Frykestam Johanna Socialdemokraterna Ersättare för Torsby kommun 33
Moberg Stefan Kristdemokraterna Ersättare för Årjäng kommun 34

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Jacobs Ulrika Moderata samlingspartiet Ersättare för Grums kommun 2019-01-01 2022-12-31
Adrian Göran Centerpartiet Ledamot för Forshaga kommun 2019-01-01 2022-12-31
Wall Therese Socialdemokraterna Ersättare för Hammarö kommun 2020-01-01 2022-12-31
Sjöholm Christian Socialdemokraterna Ledamot för Kils kommun 2019-01-01 2022-12-31
Söderström Peter Socialdemokraterna Ledamot för Arvika kommun 2019-01-01 2022-12-31
Lindquist Mathias Socialdemokraterna Ledamot för Munkfors kommun 2019-01-01 2019-01-30
Aspengren Per Socialdemokraterna Ersättare för Hammarö kommun 2019-01-01 2019-12-31
Levin Lisa Socialdemokraterna Ersättare för Arvika kommun 2019-01-01 2022-12-31
Vakant Hela Edas lista Ersättare för Eda kommun 2022-08-30 2022-12-31
Nilsson Tomas Socialdemokraterna Ledamot för Grums kommun 2019-01-01 2022-12-31
Hååkman Eriksson Åsa Socialdemokraterna Ledamot för Filipstad kommun 2020-05-07 2022-12-31
Eriksson Tobias Socialdemokraterna Ledamot för Sunne kommun 2021-09-06 2022-10-17
Lawén Per Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 2019-01-01 2022-12-31
Johansson Ola Moderata samlingspartiet Ledamot för Säffle kommun 2019-01-01 2022-12-31
Fischer Jens Oberoende realister Ledamot Hagfors kommun 2019-01-01 2022-12-31
Lindquist Mathias Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2019-01-31 2022-12-31
Fornander Patrik Moderata samlingspartiet Ledamot för Region Värmland 2019-01-01 2022-12-31
Rogne Dag Centerpartiet Ersättare för Säffle kommun 2019-01-01 2022-12-31
Larsson Linda Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2019-01-01 2022-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ordförande 2011-01-01 2014-12-31
Fallström Ingela Moderata samlingspartiet Ersättare för Kils kommun 2015-01-01 2018-12-31
Lindquist Mathias Socialdemokraterna Ersättare för Munkfors kommun 2010-01-01 2014-12-31
Rogne Dag Centerpartiet Ledamot för Säffle kommun 2015-01-01 2018-12-31
Fornander Patrik Moderata samlingspartiet Ersättare för Filipstads kommun 2015-01-01 2018-12-11
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2011-01-01 2014-03-31
Fornander Patrik Moderata samlingspartiet Ledamot för Filipstad kommun 2018-12-12 2018-12-31
Frykberger Henrik Moderata samlingspartiet Ersättare för Sunne kommun 2016-10-24 2018-12-31
Oudin Marie Moderata samlingspartiet Ledamot för Kristinehamn kommun 2010-01-01 2010-12-31
Lassen Frank-Eckhard Socialdemokraterna Ledamot för Grums kommun 2010-01-01 2014-12-31
Karlsson Bubholz Monika Miljöpartiet de gröna Ordförande 2016-11-01 2018-12-31
Lindquist Mathias Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2015-01-01 2018-12-31
Aspengren Per Socialdemokraterna Ledamot för Hammarö kommun 2017-04-24 2018-12-31
Lawén Per Socialdemokraterna Ledamot för Forshaga kommun 2016-06-21 2018-12-31
Adrian Göran Moderata samlingspartiet Ersättare för Forshaga kommun 2010-01-01 2010-12-31
Norell Maria Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 2015-01-01 2018-12-31
Larsson Linda Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2014-04-01 2018-12-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ordförande 2010-01-01 2010-12-31