Förtroendevalda hos oss.

Barn- och ungdomsnämnden

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2026-12-31

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Hellström Hans Socialdemokraterna Ersättare 2021-05-20 2022-12-31
Forsberg Christina Vänsterpartiet Ersättare 2020-02-20 2021-08-31
Persson Marie Centerpartiet 2:e vice ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Hasting Siri Vänsterpartiet Ersättare 2021-09-30 2022-12-31
Arvidsson Linda Kristdemokraterna Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Bergström Göran Partipolitiskt obunden Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Högman Leif Sören Sverigedemokraterna Ersättare 2022-02-24 2022-12-31
Forsberg Christina Vänsterpartiet Ledamot 2021-09-01 2022-12-31
Wikström Niklas Liberalerna Ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Ekman Ove Kristdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2021-09-29
Dahlén Gauffin Anna Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Vakant Vänsterpartiet Ersättare 2021-09-01 2021-09-29
Yu Xiurong Sverigedemokraterna Ersättare 2021-05-20 2022-02-24
Hamberg Patrik Miljöpartiet de gröna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Andrén Rickard Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Danielsson Annette Moderata samlingspartiet Ersättare 2021-02-18 2022-12-31
Kahn Birgitta Miljöpartiet de gröna Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Vakant Socialdemokraterna Ledamot 2021-03-18 2021-05-19
Casserlund Mathias Socialdemokraterna Ledamot 2019-01-01 2021-03-17
Benabou Patrick Moderata samlingspartiet Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Nielsen Cecilia Moderata samlingspartiet Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Anttonen Matilda Kristdemokraterna Ersättare 2021-09-30 2022-12-31
Izat Dekan Socialdemokraterna Ledamot 2021-05-20 2022-12-31
Rundlöf Leif Sverigedemokraterna Ersättare 2019-01-01 2020-05-14
Izat Dekan Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2021-05-19
Kopparklint Hampus Moderata samlingspartiet Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Eriksson Elisabeth Moderata samlingspartiet Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Laroma Anina Sverigedemokraterna Ersättare 2020-06-16 2021-05-20
Andreasson Marina Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Paulsson Bo Centerpartiet Ersättare 2019-06-18 2022-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Stenström Andersson Lena Moderata samlingspartiet Ledamot 2007-09-13 2010-12-31
Palmehn Lena Moderata samlingspartiet Ersättare 2000-10-20 2001-11-01
Ullenius Marie Partipolitiskt obunden Ordförande 2001-11-02 2002-12-31
Dahlén Gauffin Anna Socialdemokraterna Ledamot 2007-01-01 2010-12-31
Edman Pernilla Socialdemokraterna Ersättare 2003-11-12 2006-12-31
Nilsson Torbjörn Miljöpartiet de gröna Ledamot 2014-02-01 2014-12-31
Ullenius Marie Miljöpartiet de gröna Ledamot 1995-01-01 1998-12-31
Kahn Birgitta Miljöpartiet de gröna Ersättare 2017-12-21 2018-04-25
Vakant Centerpartiet Ersättare 2018-11-22 2018-12-31
Kahn Birgitta Miljöpartiet de gröna Ledamot 2018-04-26 2018-12-31
Lund Kopparklint Fredrik Moderata samlingspartiet Ersättare 2008-02-21 2010-12-31
Torin Alexander Moderata samlingspartiet Ledamot 2016-09-08 2018-12-31
Holm Bengt Socialdemokraterna Ledamot 1995-01-01 1998-12-31
Palmehn Lena Moderata samlingspartiet Ersättare 2001-11-02 2002-12-31
Holm Bengt Socialdemokraterna Ersättare 2007-01-01 2007-05-09
Lokander Johan Kristdemokraterna Ersättare 2017-08-24 2018-12-31
Holm Barenfeld Christian Moderata samlingspartiet Ersättare 2002-05-17 2002-12-31
Holm Bengt Socialdemokraterna Ledamot 2007-05-10 2014-12-31
Holm Bengt Socialdemokraterna Ledamot 2001-11-02 2006-12-31
Holm Barenfeld Christian Moderata samlingspartiet Ledamot 2003-01-01 2003-06-18
Ullenius Marie Miljöpartiet de gröna Ordförande 1999-01-01 2001-10-14
Andrén Rickard Socialdemokraterna Ledamot 2016-05-12 2018-12-31
Resare Magnus Moderata samlingspartiet 2:e vice ordförande 2011-01-01 2012-02-16
Rydberg Maria Socialdemokraterna Ersättare 2018-01-25 2018-12-31
Casserlund Mathias Socialdemokraterna Ledamot 2012-10-18 2018-12-31
Wikström Niklas Folkpartiet Ledamot 2007-01-01 2010-12-31
Holm Bengt Socialdemokraterna Ledamot 1994-01-01 1994-12-31
Andrén Rickard Socialdemokraterna Ersättare 2011-01-01 2016-05-11
Wilén Anna Miljöpartiet de gröna Ledamot 2003-01-01 2014-01-16
Larsson Nisser Margareta Moderata samlingspartiet Vice ordförande 2007-09-13 2010-12-31
Ullenius Marie Partipolitiskt obunden Ordförande 2001-10-15 2001-11-01
Wikström Niklas Liberalerna Ordförande 2011-01-01 2018-12-31
Hedberg Malin Folkpartiet Ersättare 2005-04-21 2006-12-31
Dahlén Gauffin Anna Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2011-01-01 2018-12-31
Nilsson Torbjörn Miljöpartiet de gröna Ersättare 2011-01-01 2014-01-31
Vakant Moderata samlingspartiet Ersättare 2017-04-27 2017-10-25
Hamberg Patrik Miljöpartiet de gröna Ersättare 2018-04-26 2018-12-31
Aldemir Nurcan Socialdemokraterna Ersättare 2008-10-16 2010-03-25
Holm Bengt Socialdemokraterna Ledamot 1999-01-01 2001-11-01
Sandberg June Socialdemokraterna Ledamot 2015-01-01 2018-12-31