Förtroendevalda hos oss.

Krisledningsnämnd

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2026-12-31

Uppdrag (26 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Larsson Linda Socialdemokraterna Ordförande 1
Lindquist Mathias Socialdemokraterna Vice ordförande 2
Torin Alexander Moderata samlingspartiet Ledamot för Karlstads kommun 3
Nilsson Frida Centerpartiet Ledamot för Karlstads kommun 4
Lawén Per Socialdemokraterna Ledamot för Forshaga kommun 5
Adrian Göran Centerpartiet Ledamot för Forshaga kommun 6
Hagström Malin Socialdemokraterna Ledamot för Grums kommun 7
Jacobs Ulrika Moderata samlingspartiet Ledamot för Grums kommun 8
Gard Solveig Socialdemokraterna Ledamot för Hammarö kommun 9
Henriksson Bosse Moderata samlingspartiet Ledamot för Hammarö kommun 10
Johansson Anders Socialdemokraterna Ledamot för Kils kommun 11
Lennemyr Winkler Irene Moderata samlingspartiet Ledamot för Kils kommun 12
Felixson Annette Socialdemokraterna Ledamot för Munkfors kommun 13
Tallgren Anders Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 14
Peterson Anders Centerpartiet Ersättare för Karlstads kommun 15
Nilsson Erik Kristdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 16
Norell Maria Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 17
Budathoki Aakash Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 18
Kisch Judith Moderata samlingspartiet Ersättare för Grums kommun 19
Nilsson Tomas Socialdemokraterna Ersättare för Grums kommun 20
Johansson Peter Liberalerna Ersättare för Hammarö kommun 21
Nylund Svante Vänsterpartiet Ersättare för Hammarö kommun 22
Fallström Jan Moderata samlingspartiet Ersättare för Kils kommun 23
Bengtsson Kenneth Centerpartiet Ersättare för Kils kommun 24
Falk Pia Socialdemokraterna Ersättare för Munkfors kommun 25
Karlsson Urban Centerpartiet Ersättare för Munkfors kommun 26

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Nilsson Ulrika Socialdemokraterna Ersättare för Grums kommun 2019-01-01 2022-12-31
Hagström Malin Socialdemokraterna Ledamot för Grums kommun 2021-01-01 2022-12-31
Norell Maria Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 2019-01-01 2022-12-31
Jacobs Ulrika Moderata samlingspartiet Ersättare för Grums kommun 2019-01-01 2022-12-31
Wall Therese Socialdemokraterna Ersättare för Hammarö kommun 2020-01-01 2021-03-29
Lawén Per Socialdemokraterna Ledamot för Forshaga kommun 2019-01-01 2022-12-31
Tallgren Anders Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2019-01-01 2022-12-31
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Fallström Jan Moderata samlingspartiet Ledamot för Kils kommun 2019-01-01 2022-12-31
Nilsson Frida Centerpartiet Ledamot för Karlstads kommun 2019-01-01 2022-12-31
Falk Pia Socialdemokraterna Ersättare för Munkfors kommun 2019-01-01 2022-12-31
Henriksson Bosse Moderata samlingspartiet Ledamot för Hammarö kommun 2019-01-01 2022-12-31
Aspengren Per Socialdemokraterna Ledamot för Hammarö kommun 2019-01-01 2019-12-31
Johansson Peter Liberalerna Ersättare för Hammarö kommun 2019-01-01 2022-12-31
Gard Solveig Socialdemokraterna Ledamot för Hammarö kommun 2020-01-01 2022-12-31
Larsson Linda Socialdemokraterna Ledamot för Karlstads kommun 2019-01-01 2022-12-31
Notini Mats Liberalerna Ersättare för Kils kommun 2021-10-28 2022-12-31
Nilsson Erik Kristdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2019-01-01 2022-12-31
Kisch Judith Moderata samlingspartiet Ledamot för Grums kommun 2019-01-01 2022-12-31
Adrian Göran Centerpartiet Ledamot för Forshaga kommun 2019-01-01 2022-12-31
Karlsson Urban Centerpartiet Ersättare för Munkfors kommun 2019-01-01 2022-12-31
Lindquist Mathias Socialdemokraterna Ledamot för Munkfors kommun 2019-01-01 2022-12-31
Wikström Niklas Liberalerna Ersättare för Karlstads kommun 2019-01-01 2022-12-31
Bengtsson Kenneth Centerpartiet Ersättare för Kils kommun 2020-05-19 2022-12-31
Ivarsson Margareta Centerpartiet Ersättare för Hammarö kommun 2021-03-30 2022-12-31
Johansson Anders Socialdemokraterna Vice ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Gard Solveig Socialdemokraterna Ersättare för Hammarö kommun 2019-01-01 2019-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Tallgren Anders Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2015-01-01 2018-12-31
Nilsson Ulrika Socialdemokraterna Ersättare för Grums kommun 2015-01-01 2018-12-31
Aspengren Per Socialdemokraterna Vice ordförande 2017-01-01 2018-12-31
Falk Pia Socialdemokraterna Ersättare för Munkfors kommun 2016-01-01 2018-12-31
Karlsson Bubholz Monika Miljöpartiet de gröna Ledamot för Karlstads kommun 2016-11-01 2018-12-31
Norell Maria Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 2011-01-01 2014-12-31
Ohlsson Maria Moderata samlingspartiet Ersättare för Karlstads kommun 2011-01-01 2014-12-31
Larsson Linda Socialdemokraterna Ledamot för Karlstads kommun 2014-04-01 2018-12-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ordförande 2006-05-18 2010-12-31
Lund Kopparklint Marléne Moderata samlingspartiet Ersättare för Karlstads kommun 2015-01-01 2018-12-31
Lawén Per Socialdemokraterna Ersättare för Forshaga kommun 2015-01-01 2016-06-20
Adrian Göran Moderata samlingspartiet Ledamot för Forshaga kommun 2007-01-01 2010-12-31
Henriksson Bosse Moderata samlingspartiet Ledamot för Hammarö kommun 2015-01-01 2018-12-31
Pettersson Andreas Centerpartiet Ersättare för Karlstads kommun 2015-01-01 2018-12-31
Lawén Per Socialdemokraterna Ledamot för Forshaga kommun 2016-06-21 2018-12-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ledamot för Karlstads kommun 2011-01-01 2014-03-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ledamot 2007-01-01 2010-12-31
Wikström Niklas Folkpartiet Ersättare för Karlstads kommun 2011-01-01 2014-12-31
Norell Maria Socialdemokraterna Ledamot för Forshaga kommun 2015-01-01 2018-12-31
Kisch Judith Moderata samlingspartiet Ledamot för Grums kommun 2015-01-01 2018-12-31
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ledamot 2006-05-18 2007-05-14
Adrian Göran Moderata samlingspartiet Ersättare för Forshaga kommun 2006-05-18 2006-12-31
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ordförande 2011-01-01 2018-12-31
Lindblom Henrik Folkpartiet Ersättare 2006-05-18 2006-12-31
Fallström Jan Moderata samlingspartiet Ledamot för Kils kommun 2009-05-28 2018-12-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ersättare 2006-05-18 2006-12-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ersättare för Karlstads kommun 2011-01-01 2014-12-31
Johansson Peter Liberalerna Ersättare för Hammarö kommun 2015-01-01 2018-12-31
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ledamot 2007-05-15 2010-12-31
Lindquist Mathias Socialdemokraterna Ledamot för Munkfors kommun 2016-01-01 2018-12-31