Förtroendevalda hos oss.

Tåsan Kraft AB

Mandatperiod: 2023-03-24 - 2027-04-06

Uppdrag (9 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Sundgren Ola Centerpartiet Ordförande 1
Alnebratt Christer Socialdemokraterna Ledamot 2
Kopparklint Hampus Moderata samlingspartiet Ledamot 3
Eriksson Ulf Kristdemokraterna Ledamot 4
Nilsson Lena Socialdemokraterna Suppleant 5
Wickström Anders Miljöpartiet de gröna Suppleant 6
Granath Wiktoria Liberalerna Suppleant 7
Ahremark Persson Benny Centerpartiet Lekmannarevisor 8
Mattsson Jonny Kristdemokraterna Lekmannarevisorsuppleant 9

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Ordell Gunnar Moderata samlingspartiet Ordförande 2019-03-27 2023-03-23
Scheller Ulrik Miljöpartiet de gröna Suppleant 2019-03-27 2023-03-23
Hermansson Henrik Liberalerna Suppleant 2020-12-10 2023-03-23
Ahremark Persson Benny Centerpartiet Lekmannarevisor 2019-03-27 2023-03-23
Persson Stig Arne Kristdemokraterna Lekmannarevisorsuppleant 2019-03-27 2023-03-23
Holm Bengt Socialdemokraterna Suppleant 2019-03-27 2023-03-23
Alnebratt Christer Socialdemokraterna Ledamot 2019-03-27 2023-03-23
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Persson Stig Arne Kristdemokraterna Lekmannarevisorsuppleant 2017-10-01 2019-03-26
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Suppleant 2015-05-21 2019-03-26
Paulsson Bo Centerpartiet Lekmannarevisor 2015-03-24 2019-03-26
Orgum Jonas Centerpartiet Suppleant 2016-01-01 2019-03-26
Nilsson Lena Socialdemokraterna Suppleant 2015-03-24 2015-05-20
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 2001-11-02 2003-03-31
Karlsson Bubholz Monika Miljöpartiet de gröna Ordförande 2015-03-24 2019-03-26
Strömgren Per Vänsterpartiet Ersättare 2011-05-06 2012-04-26
Sporsén Bengt Centerpartiet Suppleant 2015-03-24 2016-01-01
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ledamot 2003-05-16 2007-03-31
Rohdin Stig Socialdemokraterna Suppleant 1992-06-01 1995-05-22
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ledamot 1995-05-23 1999-05-28
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ledamot 1992-06-01 1995-05-22
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Suppleant 1992-06-01 1995-05-22
Nilsson Lena Socialdemokraterna Ledamot 2015-05-21 2019-03-26
Frödin Göran Moderata samlingspartiet Ledamot 2011-05-06 2015-03-23
Elofsson Blåvitt Socialdemokraterna Ledamot 2015-03-24 2019-03-26