Förtroendevalda hos oss.

Stadsbyggnadsnämnden

Mandatperiod: 2023-01-01 - 2026-12-31

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Hasselström Sebastian Moderata samlingspartiet Ersättare 2019-01-01 2021-01-20
Granström Karin Miljöpartiet de gröna Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Strömgren Per Vänsterpartiet Ersättare 2019-01-01 2020-09-23
Strömgren Per Vänsterpartiet Ledamot 2020-09-24 2022-12-31
Andersson Christoffer Kristdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Holgersson Tomas Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Bolmstedt Carola Centerpartiet Ersättare 2022-03-31 2022-12-31
Ståhl Nils-Olof Miljöpartiet de gröna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Orgum Jonas Centerpartiet Ledamot 2021-02-18 2022-12-31
Andersen Moa Socialdemokraterna Ledamot 2022-08-25 2022-12-31
Nilsson Erik Kristdemokraterna Ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Resare Magnus Moderata samlingspartiet 2:e vice ordförande 2019-01-01 2022-12-31
Aspengren Per Socialdemokraterna Ledamot 2020-02-20 2022-12-31
Svahn Christer Liberalerna Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Lundström Mikael Liberalerna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Vakant Moderata samlingspartiet Ersättare 2022-06-17 2022-12-31
Skålberg Catharina Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Lund Kopparklint Fredrik Moderata samlingspartiet Ledamot 2019-01-01 2022-12-31
Aldemir Nurcan Socialdemokraterna Ersättare 2019-01-01 2022-12-31
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Lindblom Henrik Liberalerna 2:e vice ordförande 2011-01-01 2018-12-31
Lund Kopparklint Fredrik Moderata samlingspartiet Ersättare 2011-01-01 2014-12-31
Larsson Nisser Margareta Moderata samlingspartiet Ledamot 2007-01-01 2007-11-08
Strömgren Per Vänsterpartiet Ersättare 2007-01-01 2010-12-31
Frödin Göran Moderata samlingspartiet Ledamot 2011-01-01 2014-12-31
Nyström Kristina Socialdemokraterna Ersättare 2007-01-01 2010-12-31
Lindell Michael Moderata samlingspartiet Ersättare 2011-01-01 2014-12-31
Aldemir Nurcan Socialdemokraterna Ledamot 2011-01-01 2018-12-31
Länsberg Jan Kristdemokraterna Ersättare 2015-02-19 2018-12-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2011-01-01 2018-12-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ordförande 2007-01-01 2010-12-31
Bergman Mats Moderata samlingspartiet Ersättare 2017-05-18 2018-12-31
Ekman Ove Kristdemokraterna Ersättare 2007-01-01 2010-12-31
Lund Kopparklint Marléne Moderata samlingspartiet Ersättare 2007-11-08 2010-12-31
Granström Karin Miljöpartiet de gröna Ledamot 2007-02-15 2010-12-31
Beckius Madeleine Socialdemokraterna Ersättare 2015-01-01 2016-06-20
Lund Kopparklint Fredrik Moderata samlingspartiet Ledamot 2015-01-01 2018-12-31
Nilsson Erik Kristdemokraterna Ordförande 2017-05-01 2018-12-31
Granström Karin Miljöpartiet de gröna Ersättare 2007-01-01 2007-02-14
Larhult Lina Socialdemokraterna Ersättare 2008-02-21 2010-12-31
Bolmstedt Carola Miljöpartiet de gröna Ledamot 2015-01-01 2018-12-31
Lindblom Henrik Folkpartiet Vice ordförande 2007-01-01 2010-12-31
Holgersson Tomas Socialdemokraterna Ersättare 2015-01-01 2018-12-31
Åhlén Monica Socialdemokraterna Ersättare 2017-12-21 2018-12-31
Wittengård Siv Moderata samlingspartiet Ersättare 2018-05-17 2018-12-31