Förtroendevalda hos oss.

Kommunstyrelsen

Mandatperiod: 2022-10-21 - 2026-10-23

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Jasic Modin Ljubica Sverigedemokraterna Ledamot 2018-10-18 2020-10-15
Nilsson Erik Kristdemokraterna Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Högkvist Marie Centerpartiet Ersättare 2018-12-06 2022-10-20
Edman Pernilla Socialdemokraterna Ersättare 2018-10-18 2022-10-20
Lidén Per-Inge Miljöpartiet de gröna Ersättare 2018-10-18 2021-03-19
Holgersson Tomas Socialdemokraterna Ersättare 2019-10-17 2022-10-20
Karlsson Bubholz Monika Miljöpartiet de gröna Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Larsson Linda Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2018-10-18 2022-10-20
Torin Alexander Moderata samlingspartiet Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Dahlén Gauffin Anna Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Holm Barenfeld Christian Moderata samlingspartiet Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Jasic Modin Ljubica Sverigedemokraterna Ersättare 2022-04-28 2022-10-20
Sundgren Ola Centerpartiet Ersättare 2019-11-21 2022-10-20
Vakant Sverigedemokraterna Ersättare 2022-01-21 2022-01-21
Larsson Nisser Margareta Moderata samlingspartiet Ersättare 2018-10-18 2022-10-20
Johansson Patrik Sverigedemokraterna Ersättare 2018-10-18 2022-01-20
Brodrej Ferman Socialdemokraterna Ersättare 2018-10-18 2022-10-20
Tallgren Anders Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Wikström Niklas Liberalerna Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Assad Begli Parvane Vänsterpartiet Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Strömgren Per Vänsterpartiet Ersättare 2018-10-18 2022-10-20
Hedberg Malin Liberalerna Ersättare 2018-10-18 2022-10-20
Norlin Christian Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-18 2022-10-20
Orgum Jonas Centerpartiet Ersättare 2018-10-18 2019-10-17
Halvarsson Robert Miljöpartiet de gröna Ersättare 2021-03-18 2022-10-20
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ordförande 2018-10-18 2022-10-20
Nilsson Frida Centerpartiet 2:e vice ordförande 2018-10-18 2022-10-20
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 2001-11-02 2002-10-31
Granström Karin Miljöpartiet de gröna Ersättare 2002-11-04 2006-10-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2010-11-01 2014-03-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ersättare 1998-05-29 1998-10-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ordförande 1998-11-01 2001-11-01
Assad Begli Parvane Vänsterpartiet Ersättare 2002-11-04 2005-11-17
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Suppleant 1991-06-17 1991-10-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Vice ordförande 2001-11-02 2002-10-31
Pettersson Andreas Centerpartiet Ledamot 2014-06-01 2018-06-30
Dahlén Gauffin Anna Socialdemokraterna Ledamot 2014-04-01 2018-10-14
Dahlén Gauffin Anna Socialdemokraterna Ersättare 2010-11-01 2014-03-31
Lindblom Henrik Folkpartiet Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Ohlsson Maria Moderata samlingspartiet Ledamot 2010-11-01 2012-12-31
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet suppl 1980-01-01 1982-12-31
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ledamot 1986-01-01 1988-12-31
Ullenius Marie Partipolitiskt obunden Ersättare 2001-11-02 2002-10-31
Nilsson Erik Kristdemokraterna Ledamot 2017-05-01 2018-10-14
Edman Pernilla Socialdemokraterna Ersättare 2006-11-02 2018-10-14
Tallgren Anders Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-16 2018-10-14
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Lindblom Henrik Folkpartiet Ledamot 2002-11-04 2010-06-30
Nilsson Frida Centerpartiet Ledamot 2018-07-01 2018-10-14
Assad Begli Parvane Vänsterpartiet Ersättare 2010-11-18 2014-10-15
Ullenius Marie Miljöpartiet de gröna Ersättare 1998-11-01 2001-10-14
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ledamot 1983-01-01 1985-12-31
Melesjö Windahl Lena Socialdemokraterna Ordförande 2002-11-04 2010-10-31
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 1991-11-01 1994-10-31
Torvaldsdotter Dehring Helene Moderata samlingspartiet Ersättare 2010-11-01 2018-10-14
Lindblom Henrik Folkpartiet Ledamot 1991-11-01 1994-10-31
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ersättare 1991-11-01 1994-10-31
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 1998-11-01 2001-11-01
Orgum Jonas Centerpartiet Ersättare 2016-04-14 2018-10-14
Wikström Niklas Liberalerna Ledamot 2010-07-01 2018-10-14
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ersättare 1991-11-01 1994-10-31
Alvers Harald Moderata samlingspartiet suppl 1989-01-01 1990-04-19
Ullenius Marie Partipolitiskt obunden Ersättare 2001-10-15 2001-11-01
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet suppl 1983-01-01 1985-12-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ersättare 1998-11-01 2001-11-01
Karlsson Bubholz Monika Miljöpartiet de gröna 2:e vice ordförande 2016-11-01 2018-10-14
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ledamot 1998-11-01 2001-11-01
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ersättare 1994-11-01 1998-10-31
Larsson Linda Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2014-04-01 2018-10-14
Gundahl Monica Socialdemokraterna Ersättare 1996-07-01 1998-05-28
Tallgren Anders Socialdemokraterna Ledamot 2006-11-02 2008-05-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ledamot 2002-11-04 2014-10-15
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ersättare 2002-11-04 2006-10-31
Lindblom Henrik Folkpartiet suppl 1989-01-01 1991-10-31
Torin Alexander Moderata samlingspartiet Ledamot 2014-10-16 2018-10-14
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 1986-01-01 1988-12-31
Lindblom Henrik Folkpartiet Ledamot 2001-11-02 2002-10-31
Hedberg Malin Liberalerna Ersättare 2006-11-02 2018-10-14
Ullenius Marie Parti saknas i Troman Ersättare 1995-12-15 1998-10-31
Lidén Per-Inge Miljöpartiet de gröna Ersättare 2010-07-01 2018-10-14
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Vice ordförande 2007-05-15 2010-10-31
Elofsson Blåvitt Socialdemokraterna Ledamot 2008-06-01 2010-10-31
Lindblom Henrik Folkpartiet Ledamot 1998-11-01 2001-11-01
Larsson Nisser Margareta Moderata samlingspartiet Ledamot 2002-11-04 2010-10-31
Norlin Christian Socialdemokraterna Ledamot 2010-11-01 2018-10-14
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ledamot 1980-01-01 1982-10-30
Sandberg June Socialdemokraterna Ersättare 2002-11-04 2006-10-31
Lund Kopparklint Marléne Moderata samlingspartiet Ledamot 2013-01-01 2018-10-14
Assad Begli Parvane Vänsterpartiet Ledamot 2014-10-16 2018-10-14
Larsson Linda Socialdemokraterna Ledamot 2005-01-20 2014-03-31
Resare Magnus Moderata samlingspartiet Ledamot 2010-11-01 2012-02-16
Samuelsson Birgitta Socialdemokraterna Ersättare 1991-11-01 1994-10-31
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ordförande 2001-11-02 2002-10-31
Gundahl Monica Socialdemokraterna Ersättare 2001-11-02 2002-10-31
Holm Alteblad Håkan Socialdemokraterna Ersättare 2001-11-02 2002-10-31
Gundahl Monica Socialdemokraterna Ersättare 1998-11-01 2001-11-01
Dahlby Ulf Moderata samlingspartiet Ledamot 1989-01-01 1991-10-31
Knape Anders Moderata samlingspartiet Vice ordförande 1989-01-01 1991-10-31
Nisser Per-Samuel Moderata samlingspartiet Ordförande 2010-11-01 2018-10-14
Nilsson Lill Vänsterpartiet Ersättare 1998-11-01 2001-11-01
Knape Anders Moderata samlingspartiet Vice ordförande 2002-11-04 2007-05-14
Larsson Nisser Margareta Moderata samlingspartiet Ersättare 2010-11-01 2018-10-14
Knape Anders Moderata samlingspartiet Ordförande 1991-11-01 1994-10-31